LevroContestBar-soja bardzo:). Bardzo zdrowo czy niekoniecznie?

3 lip 2017

Batonik jaki jest każdy widzi, asygnowany przez Levrone'a, WOW to ten gość który ostatnim razem w całe 6 miesięcy, zrobił formę życia na poziomie WORLD PRO...musi być zajebisty:)

No to patrzymy na skład...hmm soja,soję,soją pogania. Dziś jedna pani mi powiedziała, że jeśli nie jesz codziennie jest git. No ok, ale jako zatwardziały sklerotyk wracam do domu, biorę z półki pierwszą lepszą, z książek, o żarciu i czytam "Soja". I tu "hesus" dobrze pamiętałem. A tam stoją napisane różne ciekawe rzeczy. Nota bene poparte badaniami, żeby nie było. Powiecie dobra, dobra badania takie niezależne WOW, ale jeśli nikt na tym nie zarabia, to można pochylić się i poświęcić chwilę. I co takiego ciekawego sobie przypomniałem? Z pośród wielu zdań budzących mój niepokój zdanie: "Soja jest najbardziej zmodyfikowaną genetycznie spośród wszystkich roślin na świecie i jest jednocześni najczęstszym przykładem organizmów modyfikowanych" . Nie wiem jak Wam, ale mnie już po tym odechciało się jeść. Dobra wiem słabej dupy jestem...Czytamy dalej: Soja zawiera hemaglutyninę...hmm, a co to?...aaa to tylko substancja sprzyjająca powstawaniu skrzepów krwii...lajcik. Do przetwarzania soi producenci stosują m.in. Heksan, powstający w wyniku rafinacji ropy naftowej. Nie no, pysznie..omnomnom. What's next: przyjmowanie soi może prowadzić do autoimmunologicznego zapalenia tarczycy oraz jej niedoczynności. Soja wpływa na długośc cyklu miesięcznego, rok '97 stwierdzono, że spożywanie izoflawonu sojowego powoduje rozwój  nowotworów złośliwych piersi. Idąc dalej: zawarte w soi ilość estrogenu mogą zwiększyć ryzyko raka , produkty sojowe zwiększają zapotrzebowanie ciała na wit. D, zawierają duże ilości aluminium...WTF???...dobra tu już czytałem to tak z 3 do 7 razy dla pewności. Tak latam po tych karteczkach,a autorka wymienia dalej: analogi wit. B12 w soi, nie są wchłaniane,a w zasadzie zwiększają zapotrzebowanie na tę witaminę, fitoestrogeny sojowe zaburzają funkcje hormonalne i mogą potencjalnie powodować BEZPŁODNOŚĆ, a przy okazji stanowią ciała antytarczycowe...jak szaleć to szaleć yuppi. Inhibitory trypsyny znajdującej się w soi zaburzają trawienie białek, mogą powodować problemy z trzustką. Soja zawiera dużą ilość kwasu fitynowego zmniejszając wchłanianie wapnia, magnezu, cynku, żelaza, miedzi. Następna książeczka...a tam: wpływa na zachowanie i pamięc nieadekwatnie od płci, spożywana przez dzieci może zaburzyć gospodarkę hormonalną ( w poprzedniej również...ale zachęcam do zapoznania się bliżej przez przyszłe mamy). Może powodować białaczkę u niemowląt w związku z przenikaniem genisteiny przez łożysko w życiu płodowym. Ma to miejsce w przypadku, kiedy zastąpimy mleko krowie, mlekiem sojowym. Zawiera wysoki poziom manganu. Jest on łączony z uszkodzeniami mózgu i wzrostem poziomu agresji....pikuś, jednym słowem.

W tym przypadku producent napisał co proponuje do zjedzenia, i chwała mu za to. Osobiście nie spróbuję. I wonder why, hmm? Soję często przyjmujemy w pożywieniu niekoniecznie z własnej woli. Soja dodawana jest często do rożnych produktów, ale chodzi mi również o mięso. Zwierzęta często karmione są mączką sojową.

Wszystko co streściłem w tym artykule, wyciągnąłem z internetów, książki Nory Gedgaudas, Iwony Wierzbickiej oraz nie pamiętam już nawet gdzie i co wcześniej, czy też również przeczytałem. Nawet jeśli jak to dziś usłyszałem, są jeszcze nowsze badania. Należy przyjrzeć się dokładnie na czyje zlecenie i za czyje pieniądze zostały przeprowadzone. Następnie zaś zastanowić się czy i  czyje interesy są chronione lub promowane. Żaden sponsor nie robi nic, z czystej dobroci serca ;) Czytajcie etykiety, szukajcie informacji, dzielcie się nimi, nawet jeśli dostaniecie falą hejtu po twarzy ( jak ja pewnie za ten artykuł,lol) to zrobiliście co tylko mogliście dla siebie i innych. Cześć;)

 

Chcesz dobrać idealną dietę?

Ostatnie wspisy z kategorii Dieta

Brawo Ty :)
Brawo Ty :)

Bartek wspierał mnie już udzielając referencji, podc...

Jak działamy?

Jak działamy?

Jak działamy?

1. Konsultacje

Konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą. Razem ustalamy cel i środki, jakimi go osiągniemy.

2. Plan

Tworzymy dla Ciebie indywidualnie dobrany plan treningowy oraz żywieniowy.

3. Trening

Rozpoczynasz trening według wcześniejszych, dokładnie rozpisanych ustaleń.

4. Kontrola

Na każdym etapie kontrolujemy Twoje postępy, byś mógł osiągnąć jak najlepsze rezultaty

Dlaczego my?

Doświadczony zespół

Doświadczony zespół

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu uzupełniamy się wiedzą. Nasze wcześniejsze doświadczenia zawodowe sprawiły, że wypracowaliśmy optymalną ścieżkę pracy z Klientami. Trener personalny, dietetyk, rehabilitant - cały zespół do Twojej dyspozycji!

zobacz nasz zespół
Kompleksowa obsługa

Kompleksowa obsługa

Charakteryzuje nas holistyczne podejście do każdego zagadnienia by wykorzystać maksimum możliwości. Dzięki wdrożeniu szerokiej wiedzy, technik treningowych i narzędzi pracy z wielu różnych dziedzin możemy kompleksowo zadbać o realizację Twoich celów treningowych.

sprawdź co zyskasz
Gwarantowany efekt

Gwarantowany efekt

Zadbamy o to, by nasza wspólna praca oraz zaangażowanie zaowocowały efektami, które przewyższą Twoje początkowe oczekiwania. Zrealizujemy cele w sposób efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla Twojego organizmu. 

zobacz opinie naszych klientów