O czym warto pamiętać rozpoczynając treningi?

25 lut 2017

Pisaliśmy już o czym warto pamiętać rozpoczynając redukcję i nota bene wszystko z poprzedniego artykułu można było by wpisać również tutaj, ale przecież nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, prawda?

Na co zwrócić uwagę rozpoczynając trening?

JASNO OKREŚL SWÓJ CEL

Cała Twoja praca musi być gdzieś ukierunkowana? Musisz zadać sobie jedno podstawowe pytanie, na które odpowiedź zdeterminuje Twoje dalsze starania...PO CO TO ROBIĘ? CO CHCĘ OSIĄGNĄĆ? Czy Moim celem jest poprawa stanu zdrowia? Poprawa sylwetki? Redukcja? A może zwiększenia masy ciała? Czy chcę pobiec w maratonie, Runmagedonie czy też zależy mi na szybkości,a może tylko na zabawie płynącej z upatrzonej formy ruchu?

Kiedy już to wiesz możesz przejść dalej.

UPEWNIJ SIĘ CZY TEN RODZAJ WYSIŁKU NIE SPOWODUJE U CIEBIE NIEPORZĄDANYCH EFEKTÓW UBOCZNYCH

Nie każdy rodzaj ruchu jest niestety dla każdego z Nas, określony sport niesie ze sobą określone oczekiwania od organizmu i określone niebezpieczeństwa dla Ciebie. Upewnij się, że jesteś zdrowy lub upewnij się że możesz bezpiecznie wykonywać dany rodzaj wysiłku przy swoje j chorobie w tym celu najrozsądniejszą była by konsultacja z lekarzem i fizjoterapeutą. Jeśli współpracujesz z trenerem osobistym, to musisz mieć świadomość że profesjonalny trener personalny zanim rozpocznie z Tobą współpracę powinien przeprowadzić dokładny wywiad i konsultację czy to w formie ankiety, rozmowy czy też podczas zajęć za pomocą np. Functional Movement System. Trening personalny musi być przede wszystkim bezpieczny

PLANOWANIE

Jak pisaliśmy ostatnio FAILING TO PLAN IS PLANNING TO FAIL.

Czymkolwiek zamierzasz się zająć zaplanuj swoje działania. Cokolwiek byś się nie robił, jeśli nie będziesz podnosił swojej poprzeczki nie będziesz się rozwijał. Jeśli za długo będziesz robił to samo i w taki sam sposób przestaniesz dostarczać sobie nowe bodźce, Twoje ciało przestanie się adaptować...Twój umysł również. Czy planujesz "maraton" czy tylko "sprint" czy też dokładniej mówiąc krótko (mikrocykl), średnio (mezocykl) czy długookresowe (makrocykl) okresy treningowe zacznij prowadzić notatki czy też dziennik. Spotkasz na siłowni masę ludzi którzy ćwiczą od lat ale nie udało im się nawet dotrzeć do połowy swoich realnych możliwości. Na przestrzeni miesięcy czy też lat zobaczysz że Ci ludzie się nie zmieniają. Większość z nich trenuje na "czuja" nie pamiętają co robili tydzień czy dwa temu. Czy to co robią to postęp czy regres. Nie ważne czy jest to milisekunda, ułamek czy milimetr to zawsze progres.. warto mieć tego świadomości, a na przestrzeni z czasu zrobi się z tego coś co zrobi naprawdę sporą różnicę.

JEDZENIE

Jeśli mielibyśmy podzielić podzielić procentowo co determinuje osiągniecie określonego celu pod kątem treningowym, było by to około 70 % na rzecz odpowiedniej diety i około 30% jeśli chodzi o właściwie wykonany trening. Celowo pomijamy tutaj kwestie genetyczne które określają nasze predyspozycje do danej dyscypliny sportu. Czy będąc urodzonym kulturystą startowałbyś w maratonie, a może odwrotnie? Tym nie mniej jednak te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalnie złączone. Nawet najlepsze jedzenie nie da ci wymarzonych efektów bez najlepszego treningu i vice versa. Konkluzja? Jesli cięzko pracujesz na swoj sukces szanuj swoją pracę i równocześnie dbaj o michę.

UMIAR

Po raz kolejny aczkolwiek warto ponownie wspomnieć. Osoby rozpoczynające przygodę ze sportem mają tendencje do rzucania się w wir treningów i ahoj przygodo. Tymczasem ciało przezywa jedno wielkie Czego ty człowiek ode mnie chcesz? Kluczem do sukcesu jest tutaj danie sobie czasu na zmiany, im damy sobie więcej czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji tym zdrowiej dla nas. Pamiętajmy o regeneracji i to nie tylko w kwestii braku treningu ale również higieny snu, odpowiedniego jedzenia czy szeroko pojętej fizjoterapii . Trochę odpoczynku pozwoli nam dłużej cieszyć się nieprzerwana aktywnością fizyczną i da zasłużoną satysfakcję. Zdrowy rozsądek jest zwykle najlepszym doradcą. W przypadku kontuzji zostaw ocenę urazu i sposób reakcji fachowcom. Zła ocena sytuacji może kosztować Cię długie tygodnie "odpoczynku".

TRENING

Podejdź do treningu od strony technicznej nie siłowej. Bezsensowne przerzucanie ciężaru z jednej strony na druga nic nie wniesie. Może jakiś postęp nastąpi ale gwarantujemy że raczej prędzej niż później z podejściem siłowym nabawisz się kontuzji. Co z kolei spowoduje wyłączenie Cie z treningu na krótszy lub dłuższy czas, a patrząc w przyszłość..kontuzje lubią się powtarzać. Skup się na zachowaniu właściwych wzorców postawy i ruchu.., siła, szybkość, wytrzymałość a przede wszystkim cenne doświadczenie przyjdzie z czasem.

Chcesz dobrać idealną dietę?

Ostatnie wspisy z kategorii Trening

Jak działamy?

Jak działamy?

Jak działamy?

1. Konsultacje

Konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą. Razem ustalamy cel i środki, jakimi go osiągniemy.

2. Plan

Tworzymy dla Ciebie indywidualnie dobrany plan treningowy oraz żywieniowy.

3. Trening

Rozpoczynasz trening według wcześniejszych, dokładnie rozpisanych ustaleń.

4. Kontrola

Na każdym etapie kontrolujemy Twoje postępy, byś mógł osiągnąć jak najlepsze rezultaty

Dlaczego my?

Doświadczony zespół

Doświadczony zespół

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu uzupełniamy się wiedzą. Nasze wczesniejsze doświadczenia zawodowe sprawiły, że wypracowaliśmy optymalną ścieżkę pracy z Klientami. Trener personalny, dietetyk, rehabilitant - cały zespół do Twojej dyspozycji!

zobacz nasz zespół
Kompleksowa obsługa

Kompleksowa obsługa

Charakteryzuje nas holistyczne podejście do każdego zagadnienia by wykorzystać maksimum możliwości. Dzięki wdrożeniu szerokiej wiedzy, technik treningowych i narzędzi pracy z wielu różnych dziedzin możemy kompleksowo zadbać o realizację Twoich celów treningowych.

sprawdź co zyskasz
Gwarantowany efekt

Gwarantowany efekt

Zadbamy o to, by nasza wspólna praca oraz zaangażowanie zaowocowały efektami, które przewyższą Twoje początkowe oczekiwania. Zrealizujemy cele w sposób efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla Twojego organizmu. 

zobacz opinie naszych klientów