Trening personalny, czemu to tyle kosztuje?

30 lip 2017

Dlaczego to tyle kosztuje?

Często pytacie: "dlaczego współpraca w ramach waszego projektu jest taka droga". Spodziewam się całkiem sporej ilości mało pochlebnych opinii na temat tego artykułu, ale niejednokrotnie już zachęcano mnie do wyjaśnienia polityki projektu "Bodybulwark" i ludzi ktorzy w nim uczestniczą. Tak przy okazji, tak..nie wszyscy występują u nas na stronie.

Przede wszystkim, choćby na własnym przykładzie, zawsze wychodziłem z założenia, że jeżeli nie mam nadmiaru gotówki i muszę ją liczyć, nie stać mnie na kupowanie rzeczy najtańszych. WTF.. powie zapewne ktoś w tym momencie. Ale może zastanówmy się, cena zwykle z czegoś wynika. Składa sie na nią szereg czynników takich np. jak: sposób wykonania, jakoś i rodzaj materiału, czas poświęcony na wykonanie. Co to ma wspólnego z treningami, dietą czy rehabilitacją? Oczywiście można prowadzić siedem ,osiem czy nawet znam przypadki dziesięciu treningów personalnych dziennie za 60; 80 pln, no dobra wiem za 20 pln też się da. I know; I know . W drugą stronę można też postawić na efekt mini lub maksi snobizmu i placić 250 czy 500 pln za trening. Nie, no, szacun, mnie nic do tego, zazdro, gratki, i te sprawy :] Kto bogatemu zabroni, no kto? :)

Co do nas hmm...Może, tak. PIĘĆ treningów personalnych na trenera/instruktora dziennie to MAKS.

Czemu? Bo jeśli policzymy, to temu ktosiowi zejdzie od pięciu do ośmiu godzin z klientami. I? I chciałbym, żeby trener ten przede wszystkim pamiętał swoich klientów, nadążał z prowadzeniem ich dokumentacji, nie zastanawiał się podczas treningu: Ja pier....ole, jeszcze 7 i do domu. Ten człowiek musi być przytomny i musi myśleć, ale trzeźwo a nie jak po ciężkiej imprezie z kumplami w stylu Kac Vegas. Czy brygadzista z założeniem: plan musi być wykonany. Dacie rade? Damy radę...nawet 120 procent normy zrobimy. No ba, biały człowiek może wszystko. WTF? Co ty terminator jestes? Dobra, bądż sobie, tylko jakim kosztem?

Może jestem ekhem inny ale chcę żeby każdemu kto podpisuje się pod założeniami tego projektu i w nim uczestniczy, po prostu zależało. Tak . Tylko tyle, albo aż tyle...ludzie tutaj to mają być zajawkowicze dla których to jest zabawa, sens życia. Którzy nie myślą: jezu jeszcze dwa dni i wolne; cieszą się sukcesami swoich podopiecznych, a jeśli ich nie ma, kombinują jak to zmienić. Ale bez przegięć , w przypadku propozycji "koksu" po dwóch tygodniach współpracy, żeby przyspieszyć efekty i pochwalić się gdzie się da...dajcie mi proszę znać. Tak, tak też się robi i niestety nierzadko. Powstają wtedy szybkie, doskonałe wizualnie przemiany. Kwestie zdrowotne pozostawię na kiedy indziej.

Druga strona medalu jest taka, że ludzie Ci muszą mieć czas na swoje treningi i szkolenia. Szkolenia też kosztują;) serio:] Samo przetrawienie i wyciągniecie wniosków z tych szkoleń również wymaga czasu. Ci zajawkowicze muszą się rozwijać, muszą mieć czas i pieniądze na dbanie o siebie samych i swoje życie prywatne. Wtedy jest szansa, że dobrze opłacanemu trenerowi, który jest zadowolony ze swojego położenia będzie zależeć. Pensja 1500 złotych nie załatwia sprawy jak na niektórych siłowniach, czy dziesięciu treningów dziennie, bo kasa musi się zgadzać. Dotyczy to tak samo dietetyki czy rehabilitacji. Oczywiście są elementy wspólne dla wszystkich, ale podejście do klienta musi być indywidualne z pełną uwagą na jego sytuację. (WARNING!!! Walimy prosto z mostu.)

I tak za drogo...Mając powyższe na uwadze, próbujemy znaleźć złoty środek. Nie stać Cie na cały miesiąc treningów z nami. Weź plan treningów, umów się nakosultacje, zapisuj postępy, "zmolestuj" trenera w każdej kwestii budzącej Twoje wątpliwości. Czy to jedzenia czy treningów. Kiedy przyszedł mi do głowy pomysł "Bodybulwark", a przyszedł patrząc jak traktuje się ludzi na różnych siłowniach i oglądając podejście niektórych trenerów do klientów, myślałem o jakości. Klient po treningu personalnym powinien mieć świadomość tego co robi dobrze, co trzeba poprawić, a co jest do zmiany. Najprościej mówiąc możesz człowieka nauczyć łowić ryby i ogarniesz mu tym sprawę na całe życie albo sprzedawać mu ryby :P. Nikt nie powiedział, a na pewno już nie ja, że będzie to łatwe albo szybkie...ale po za zmęczeniem z treningu powinieneś zawsze wynieść jeszcze trochę wiedzy.

 Coś jeszcze? Doświadczenie przychodzi wraz z pracą nad sobą i klientami. Wiedzę i umiejętność posługiwania się nią, nabywa się latami nie na jedno weekendowych internetowych kursach trenera personlanego. Krzywdę można zrobić komuś na treningu z efektem natychmiastowym lub odsuniętym w czasie. Warto wybierać więc ludzi z pasją popartą solidną wiedzą lub chociaż pewną dawką przyzwoitości. Nie ma ludzi nieomylnych i wszystko wiedzących ale nie jestem czegoś pewny przyznaje się do tego, szukam odpowiedzi. Lekarze i tak dobrze zarabiają;)

Chyba tyle w temacie, każdy wie o co chodzi;) 

Cya

Chcesz dobrać idealną dietę?

Ostatnie wspisy z kategorii Blog

Co w Nowym Roku?
Co w Nowym Roku?

Nowy Rok ale stare założenia: więcej, szybciej, mocn...

Jak działamy?

Jak działamy?

Jak działamy?

1. Konsultacje

Konsultacje z trenerem i fizjoterapeutą. Razem ustalamy cel i środki, jakimi go osiągniemy.

2. Plan

Tworzymy dla Ciebie indywidualnie dobrany plan treningowy oraz żywieniowy.

3. Trening

Rozpoczynasz trening według wcześniejszych, dokładnie rozpisanych ustaleń.

4. Kontrola

Na każdym etapie kontrolujemy Twoje postępy, byś mógł osiągnąć jak najlepsze rezultaty

Dlaczego my?

Doświadczony zespół

Doświadczony zespół

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu uzupełniamy się wiedzą. Nasze wczesniejsze doświadczenia zawodowe sprawiły, że wypracowaliśmy optymalną ścieżkę pracy z Klientami. Trener personalny, dietetyk, rehabilitant - cały zespół do Twojej dyspozycji!

zobacz nasz zespół
Kompleksowa obsługa

Kompleksowa obsługa

Charakteryzuje nas holistyczne podejście do każdego zagadnienia by wykorzystać maksimum możliwości. Dzięki wdrożeniu szerokiej wiedzy, technik treningowych i narzędzi pracy z wielu różnych dziedzin możemy kompleksowo zadbać o realizację Twoich celów treningowych.

sprawdź co zyskasz
Gwarantowany efekt

Gwarantowany efekt

Zadbamy o to, by nasza wspólna praca oraz zaangażowanie zaowocowały efektami, które przewyższą Twoje początkowe oczekiwania. Zrealizujemy cele w sposób efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla Twojego organizmu. 

zobacz opinie naszych klientów